Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

XV Międzynarodowa Paraolimpiada w Pływaniu w Lesznie

Dnia 27.10.2016r. na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie odbyła się XV PARAOLIMPIADA W PŁYWANIU. W zawodach udział wzięli pływacy z placówek kształcenia specjalnego z Guben, Kościana, Leszna, Rydzyny, Wschowy i WTZ z Rydzyny.

Mityng pływacki dla niepełnosprawnej młodzieży zorganizowano przy współpracy Leszczyńskiego Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

        Cele jakie sobie założyli organizatorzy zostały w pełni osiągnięte, gdyż uwzględniały potrzeby osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

        Zawodnicy rywalizowali na dystansie 25metrów open, 25m stylem klasycznym, dowolnym, grzbietowym, motylkowym oraz w sztafecie 4x25m stylem dowolnym.  Impreza zgromadziła około 80-ciu młodych pływaków, którzy w sportowej rywalizacji walczyli nie tylko o medale, ale przede wszystkim o pokonanie własnych słabości.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie reprezentowało 12 pływaków z dwóch klubów sportowych: UKS „Sprawni-Razem” i „Błyskawica” Olimpiad Specjalnych.

Zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 4, Gimnazjum, Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1. Swoje umiejętności pływackie doskonalili na pływalni „Akwawit” w Lesznie, pod kierunkiem trenera Krzysztofa Tomczyka.

 

Wyniki klubu „Błyskawica” 25m open

 I miejsce – Mateusz Hylak

II miejsce –Michał Kowalczykowski

III miejsce – Krzysztof Turowski

IV miejsce – Karol Bystrzycki

III miejsce sztafeta  4x25m

Wyniki klubu UKS „Sprawni-Razem”

 Kategoria młodsza dz. i chł.

II miejsce – 25m st.grzb.– Agata Myszona

III miejsce – 25m st.dow. – Agata Myszona

V miejsce – 25m st.dow. – Juszkiewicz Kacper

VI miejsce – 25m st.dow. – Wolny Szymon

VII miejsce – 25m st.dow. – Bartkowiak Oskar

II miejsce – sztafeta 4x25m st.dow.

Kategoria starsza dz. i chł.

I miejsce – 25m st.dow. – Kamil Dworczak

I miejsce – 25m st.kl. – Kamil Dworczak

I miejsce – 25m st.kl. – Paulina Halasa

II miejsce – 25m st.dow. – Paulina Halasa

IV miejsce – 25m st.dow – Paweł Ostrowski

V miejsce – 25m st. kl. – Michał Ostrowski

I miejsce – sztafeta 4x25m st. dow.

W klasyfikacji generalnej I miejsce i puchar Prezydenta Miasta Leszna otrzymali zawodnicy klubu „Błyskawica” Olimpiad Specjalnych również I miejsce i puchar Rady Miasta Leszna uzyskali chłopcy z UKS „Sprawni-Razem”.

        W odczuciu opiekunów i sportowców ze Wschowy zawody zostały przygotowane wzorowo w miłej i życzliwej atmosferze. Dziękujemy za zaproszenie panu doc. dr Władysławowi Nowocińskiemu prezesowi Leszczyńskiego Stowarzyszenia „Dzieciom Niepełnosprawnym”.

                              Grażyna Grys

Zdjcie0481
Zdjcie0482
Zdjcie0484
Zdjcie0486
Zdjcie0487
Zdjcie0489
Zdjcie0495
Zdjcie0498
Zdjcie0499
Zdjcie0501
Zdjcie0502
Zdjcie0506
01/12 
start stop bwd fwd

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+