XI  PARAOLIMPIADA W PŁYWANIU

      Dnia 25.10.2012r. na środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie odbyła się XI PARAOLIMPIADA W PŁYWANIU. W zawodach udział wzięli pływacy z placówek kształcenia specjalnego z Guben, Kościana, Leszna, Rawicza, Rydzyny i Wschowy oraz Gimnazjum nr 7 i SP 13 z Leszna.

Mityng pływacki dla niepełnosprawnej młodzieży zorganizowano przy współpracy Leszczyńskiego Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

Cele jakie sobie założyli organizatorzy zostały w pełni osiągnięte, gdyż uwzględniały potrzeby osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Najważniejsze to: popularyzowanie pływania, przyjaźni i integracji społecznej oraz promowanie efektów rehabilitacji i rewalidacji placówek kształcenia specjalnego.

           Zawodnicy rywalizowali na dystansie 25metrów stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym, 25metrów open oraz w sztafecie 4x25m. Impreza zgromadziła około 80-ciu młodych pływaków, którzy w sportowej rywalizacji walczyli nie tylko o medale ale przede wszystkim o pokonanie własnych słabości.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie reprezentowało siedmiu zawodników: trzech z sekcji „Błyskawica” Olimpiad Specjalnych i czterech z sekcji „Sprawni-Razem”.

Wyniki sportowe zawodników Olimpiad Specjalnych:

 I miejsce 25m open – Krzysztof Turowski

II miejsce 25m open – Mateusz Hylak

III miejsce 25m open – Jan Kowalczykowski

II miejsce sztafeta mieszana 4x25 (2 zawodników z Kościana)

Wyniki sportowe zawodników „Sprawni-Razem”

I miejsce 25m st. dow. – Damian Pawłowski

I miejsce 25m st.kl. – Damian Pawłowski

II miejsce 25m st.dow. – Kamil Dworczak

II miejsce 25m st.kl. – Kamil Dworczak

III miejsce 25m st. dow. – Tomasz Nachorny

III miejsce 25m st. dow. – Tomasz Nachorny

II miejsce sztafeta 4x25m ( Wachowiak, Nachorny, Dworczak, Pawłowski).

    W odczuciu opiekunów i sportowców ze Wschowy zawody zostały przygotowane wzorowo w miłej i życzliwej atmosferze. Dziękujemy za zaproszenie panu dr Władysławowi Nowocińskiemu wiceprezesowi Leszczyńskiego Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym.

  Grażyna Grys