„Zdrowa szkoła i kształcenie”.

     Rok szkolny 2012/13 to drugi rok realizacji przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW we Wschowie projektu GESZKO „Zdrowa szkoła i kształcenie”.

   Wiodącym tematem tegorocznej edycji jest aktywność ruchowa i jej wpływ na jakość życia uczniów. Podczas zajęć z wychowania fizycznego oraz popołudniowych w grupach wychowawczych uczniowie uczą się, że każda,nawet najmniejsza aktywność fizyczna ma wpływ na samopoczucie, zdrowie i prawidłową postawę ciała.

    Biorą udział w zajęciach doskonalących technikę jazdy na rowerze, wycieczkach rowerowych oraz zajęciach pogłębiających wiedzę na temat budowy i funkcjonowania organizmu człowieka.
   Bardziej sprawni fizycznie uczniowie trenują i biorą udział w zawodachsportowych w ramach Olimpiad Specjalnych.

   W projekcie biorą udział wszyscy uczniowie szkoły. W ramach programu zostały zakupione stroje sportowe: dresy, spodenki, koszulki oraz obuwie. Teraz każdy uczeń, na miarę swoich możliwości, może rozwijać swoją sprawność ruchową.

   W dniach 16 – 18 kwietnia 2013 roku dziesięciu uczniów szkoły, wraz z opiekunami, odwiedziło szkołę partnerską w Herrnhut. Podczas wspólnych zabaw poznawali niemieckich kolegów, razem zdobyli pobliski szczyt oraz próbowali nauczyć się podstawowych zwrotów w języku niemieckim.

    Z niecierpliwością uczniowie oczekują Targów Szkół, które gromadzą wszystkie szkoły z Polski i Niemiec biorące udział w projekcie GESZKO. W tym roku odbędą się one w dniach 23 – 24 maja 2013r w Seinfhennersdorf.

Natomiast w dniach 27 – 29 maja do Wschowy przybędą uczniowie z Herrnhut. Będzie to czas wspólnych gier, zabaw i aktywności ruchowej.Liczymy, że Wschowa i jej okolice spodobają się niemieckiej młodzieży.

  H. Romanowicz