Sukcesy biegaczy OSW Wschowa

„PRAGNĘ ZWYCIĘŻYĆ, LECZ JEŚLI NIE BĘDĘ MÓGŁ ZWYCIĘŻYĆ NIECH BĘDĘ DZIELNY W SWYM WYSIŁKU” tymi słowami, przysięgi olimpijskiej rozpoczął się w dniach 11-14 października 2012r. XII Ogólnopolski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Drzonkowie k. Zielonej Góry.

W skład 20 osobowej reprezentacji woj. Lubuskiego weszło dwóch zawodników Gimnazjum przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ze Wschowy: Michał Ostrowski i Paweł Ostrowski oraz trenerka Grażyna Grys.Zawodnicy startowali seriami wg grup sprawnościowych z podziałem na kategorie wiekowe. Grupy sprawnościowe zostały utworzone na podstawie preeliminacji przed zawodami. Zwycięscy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale, pozostali plakietki okolicznościowe.

Wyniki biegaczy ze Wschowy:

II miejsce - 1600m  Michał Ostrowski

III miejsce - 800m  Paweł Ostrowski

Biegi odbywały się w odnowionych, nowoczesnych obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Lubuskie z siedzibą w Nowej Soli. Patronem imprezy była Pani Elżbieta Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego i Pan Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania: XII Ogólnopolski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych był połączeniem imprezy sportowej z popularyzacją zdrowego stylu życia i zasad rywalizacji fair play.Wszyscy uczestnicy po zmaganiach sportowych wzięli udział w programie „Zdrowi Sportowcy” i w imprezach towarzyszących. Celem programu „Zdrowi Sportowcy” było przeprowadzenie wszechstronnych badań lekarskich wśród sportowców Olimpiad Specjalnych.

Organizator przewidział również możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji jak: „Wioska Olimpijska”, dyskoteka, grill przy  muzyce oraz zajęcia na strzelnicy pneumatycznej i przejazdy bryczką.

    Mityng był niewątpliwie świętem sportu osób niepełnosprawnych, wszyscy wyjechali usatysfakcjonowani i uśmiechnięci z poczuciem poznania nowych, ciekawych miejsc, zawarcia nowych znajomości oraz osiągniętych wyników sportowych. 

 

  Grażyna Grys